четвер, 21 травня 2020 р.

Сьогодні – День вишиванки!


 У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.
Історія Дня вишиванки
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день
вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Що читати під час карантину: 5 книг, які дозволять відпочити від реальності

"Нічний цирк", Ерін Морґенштерн

"Нічний цирк" / Фото: Vivat
Якщо вас захоплює атмосфера старого цирку – із шатрами, каруселями, мерехтливими вогниками і абсолютно неймовірними виставами фокусників та акробатів – вам потрібна ця книга. Додайте до класичного циркового колориту дрібку магії – і ви гарантовано загубитесь в історії цирку, який завжди приїжджає без попередження і відкриває свої двері тільки вночі. Усередині смугастих чорно-білих наметів ви знайдете все, що для цього потрібне.
Запекле змагання чарівників, яке триває десятиліттями. Виступи на арені, від яких перехоплює подих. Теорія створення найпрекраснішого шоу свого часу. Фантастичні візерунки сплетіння різних життів. Історія кохання, яка не

неділя, 10 травня 2020 р.

День матері: історія та традиції свята в Україні 

День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина. 

День матері 2019 в Україні святкують 12 травня

Указом Президента України від 10 травня 1999 року в Україні день матері святкують у другу неділю травня. Ще в 1908 році молода американка Анна Джервіс, яка була родом з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів. Цей день вона запропонувала у пам'ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Ганна Джевіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити

середа, 6 травня 2020 р.

Цікаві факти про США. Чому 50 штатів, а не більше?


США – це мультикультурна країна, яка складається з 50 штатів внаслідок масштабної, історичної імміграції населення із різних країн та континентів. За державним устроєм США – це конституційна федеративна республіка, Вашингтон – федеральний округ, що виступає в якості столиці США. 50 штатів – це історична цифра, яка склалася в результаті певних подій (війн, добровільного приєднання тощо), а не межа, яку переступити не можна.
З 50 держав, що входять до складу США, штат Делавер вважається найстарішим, він вступив до спілки 7 грудня 1787 року, а 5 днів після – Пенсільванія. Гаваї є наймолодшим штатом, оскільки отримав цей статус 21 серпня у 1959 році. Випередив цю подію на 8 місяців штат Аляска. До речі, саме Аляска є найбільшим штатом в плані квадратного пробігу, але займає 47 номер із 50 по відношенню до чисельності населення. А найбільш густонаселеним штатом являється Каліфорнія.
США є третьою за чисельністю населення країною в світі після Китаю та Індії, кожна із яких має населення понад 1 млрд. осіб. Згідно з останніми даними

неділя, 3 травня 2020 р.

 25 фактів про Другу світову війну


Чи знаєте ви щось про Другу світову війну? Цікава інформація про Другу світову війну зібрана в цій статті.
Друга світова війна — найбільш руйнівний конфлікт в історії. У ній брали участь 62 країн. Це перший конфлікт в якому було використано ядерну зброю.
1. Друга світова війна почалася ( 1 вересня 1939 ) з вторгнення Німеччини до Польщі. У той же день і Словаччина оголошує війну Польщі.

2. Друга світова війна розділилася на 2 учасників фронту : Країни «осі» та їхні союзники, до нього входили: Німеччина, Італія, Японія, Угорщина, Фінляндія, Румунія, Болгарія, Таїланд, Ірак. Антигітлерівська коаліція: СРСР, США, Британська імперія, Китай, Франція, Польща, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Норвегія, Югославія, Данія, Греція, Чехословаччина, Бразилія, Мексика, Ефіопія.
3. Країна з найбільшою кількістю втратами людей була СРСР, з більш ніж 21 млн.
4. Вважається, що 1,5 мільйона дітей загинули під час Голокосту. Приблизно 1200000 з них були євреями, і десятки тисяч були циганами. Геноцид холокост грунтувався у знищенні етнічних груп: євреїв, циган та інших.
5. Багато істориків вважають, що битва під Сталінградом ( 1942-1943 ) не тільки найкривавіша битва в історії ( 800,000-1,600,000 жертв), але також була поворотним моментом Другої світової війни в Європі.

ДРУГИЙ РІК ПОСПІЛЬ!!!💪